Allikas: Juhendid.hitsa.ee

Tunniplaani vaatamine

Koostatud tunniplaani saab vaadata vajutades menüüpunktile „Tunniplaani vaatamine“.


Tunniplaani vaatamiseks tuleb:

 1. Vajutada menüüpunktile “Tunniplaani vaatamine“ .
 2. Avaneb vorm (Joonis 1), millel saab valida, kas vaadata tunniplaani õpperühmade, õpetajate, ruumide järgi või teha tunniplaani otsingut kasutades rohkem kui üks otsinguparameetrit (luubi ikoon). Vaikimisi kuvatakse leht „Õpperühmad“.
  Joonis 1 Tunniplaani otsing
 3. Autocomplete otsingust leida soovitud õpperühm, mille tunniplaani soovitakse vaadata.
 4. Avaneb valitud õpperühma tunniplaan nädalate kaupa (Joonis 22).
 5. Valida nädal, mille tunniplaani soovitakse vaadata, vajutades õpperühma nime all olevale noolele (kas paremale või vasakule). Kuvatakse ainult jooksva õppeaasta tunniplaan.
 6. Tunniplaanis tundide infos kuvatakse rühm, ruum ja õpetaja nimi lingina. Kui vajutada vastavat linki, siis kuvatakse tunniplaani vaade just selle rühma, ruumi või õpetaja kohta. Ikoonil Õppematerjalid ikoon.png vajutamine suunab süsteem kasutaja õppematerjalide vaatamise lehele.
  Joonis 2 Tunniplaani vaatamine
 7. Vormi allääres kuvatakse ikoon Ikoon tunniplaan.png, millel klõpsates laetakse alla tunniplaani ics-fail ning tunniplaani on võimalik importida isikliku seadme kalendrisse.
 8. Õpetajate ja ruumide otsing on analoogne õpperühmade otsinguga.


Hea teada:

 • Tunniplaanis kuvatakse tunnid erinevat värvi, vastavalt tunni õppetöö liigile. Tunniplaani vaatamise vormi päises kuvatakse legendina õppetöö liigi klassifikaatori "Moodulite/teemade/ainete mahu jaotus" väärtuseid. Iga klassifikaatori väärtus kuvatakse erinevat värvi. Lisaks klassifikaatori väärtustele kuvatakse ka liigid „Üksiksündmus“ (sinise värviga) ning „Hõivatud“ (punase värviga).
 • Üksiksündmuse sisu saavad näha ainult õpetaja, kellega on üksiksündmus seotud ja administratiivne töötaja. Teistele kasutajatele kuvatakse üksiksündmus punase värviga ja sündmuse kohal on tekst „Hõivatud“. Kui üksiksündmusele on lisatud ka õpperühm, siis selle õpperühmaga seotud õppijale kuvatakse see sündmus õppija personaalses tunniplaanis.
 • Avalik kasutaja, lapsevanem, peaadministraator ja väline ekspert saab vaadata õppematerjale, millel on märge „Avalik“. Õppur näeb ka märkega „Nähtav õppijatele“ õppematerjale. Administratiivne töötaja ja õpetaja näevad kõiki õppematerjale.