Allikas: Juhendid.hitsa.ee

Praktikapäevikud

Praktikapäevikusse sisestatakse õppija praktikal tehtud ülesanded ning antakse sellele hinnang. Õpetaja saab täita ainult neid praktikapäevikuid, kus ta on märgitud õppeasutuse juhendajaks.


Praktikapäeviku täitmiseks tuleb:

 1. Navigeerida praktikapäevikute otsinguvormile („Praktika ja lõpetamine“ → „Praktikapäevikud“) ning vajutada praktikapäeviku järel lingil „Täida“.
 2. Avaneb praktikapäeviku täitmise vorm (Joonis 1).
  Praktikapäeviku täitmise vorm 3.png
  Joonis 1 Praktikapäeviku täitmise vorm
 3. Õppeasutuse juhendaja saab lisada õppeasutuse juhendaja kommentaari, arvamust ja hinnet. Kui õppija on teinud praktika päeva kohta sissekande (lisanud kuupäeva ja päeva sisu), siis õppeasutuse juhendaja saab õppija sisestatud päeva kohta lisada kommentaari.
 4. Sisestatud andmete salvestamiseks vajutada nuppu „Salvesta“.
 5. Praktikapäevikul kuvatakse lisaks nupp „Kinnita“. Nupp kuvatakse ainult staatuses „Töös“ praktikapäevikul, kui praktikapäeviku lõppkuupäevast ei ole möödunud rohkem kui 30 päeva. kinnita nupu vajutamisel kuvatakse kasutajale teade „Kas oled kindel, et soovid praktikapäeviku kinnitada? Peale kinnitamist õppija enam päevikut täita ei saa.“. Ning valides jaatava vastuse omistatakse praktikapäevikule staatuseks „Kinnitatud“.


Hea teada:

 • Kui juhendajad lisasid kommentaari õppija päeva kohta, siis õppijal ei ole võimalik vastava kande kuupäeva muuta
 • Andmeväljad „Juhendaja kommentaar“, „Juhendaja arvamus (tekst)“, „Ettevõte“, „Ettevõtte juhendajad“, õppija sissekannete tabelis „Juhendaja kommentaar“ ei kuvata, kui praktikapäevik on koostatud ilma lepinguta.
 • Õpetaja ja administratiivne töötaja saavad praktikapäevikut täita koguaeg.
 • Õppijale ei kuvata praktikapäeviku järel linki „Täida“ ning ei saa täita praktikapäevikut, kui:
  • koolipoolne juhendaja on praktikapäeviku ära kinnitanud
  • ettevõtte juhendaja arvamus on praktikapäevikusse lisatud
  • tänane kuupäev on väiksem kui praktika lõpp + 30 päeva