Allikas: Juhendid.hitsa.ee

Avalduse esitamine õppija andmete nägemiseks

Õppija esindajaks on õppija lapsevanem või mõni muu isik, kes on taotlenud ligipääsu õppija andmete vaatamisele ja kellele on õppeasutuse poolt ligipääs antud. Õppija esindaja võib olla nii lapsevanem, ametlik hooldaja kui ka mõni muu esindaja.

Avaldust õppija andmete nägemiseks saab esitada, kui kasutaja on süsteemi sisse loginud kasutades selleks ID-kaarti, mobiil-ID või TARA audentimise võimalusi. Süsteemi sisse logimiseks peab lapsevanem/esindaja liikuma aadressile tahvel.edu.ee, klõpsama hiirega nupul "Logi sisse" (Joonis 1) ja valima audentimiseks sobiva vahendi (ID-kaart, Mobiil-ID, TARA, HarID). Kõikide audentimiseks pakutavate võimaluste nägemiseks kasutage logimisakna päises olevaid noolekesi.

Joonis 1 Õppeinfosüsteemi Tahvel avaleht


Avalduse esitamiseks tuleb:

 1. Õppija esindaja logib süsteemi ning vajutab süsteemi menüüpunktide järel olevale lingile „Esita avaldus õppija andmete nägemiseks“ (Joonis 2).
  Joonis 2 Link avaldusele õppija andmete nägemiseks
 2. Avaneb avalduse esitamise vorm õppija andmete nägemiseks (Joonis 3).
  Joonis 3 Avalduse esitamine õppija andmete nägemiseks
 3. Täita õppija isikukood ning liikuda väljalt ära. Süsteem kontrollib õppeasutuse aktiivsete õppijate hulgast (staatuses „õpib“, „akadeemilisel“ või „välisõppes“), kas sisestatud isikukoodiga isik süsteemis leidub. Kui leidub, siis täidetakse andmeväljad „Eesnimi“ ja „Perekonnanimi“ automaatselt. Kui ei leidu, siis kuvatakse teade „Õppijat ei leitud“ ning kasutaja peab sisestama teise isikukoodi.
 4. Täita kõik andmeväljad ning vajutada nupule „Esita“. Avalduse staatuseks omistatakse „Esitatud“.


Hea teada:

 • Kui sisestatud isikukoodiga õppija ei ole avalduse esitamise hetkel alaealine ega esindajat vajav erivajadusega täisealine, tagastab süsteem avalduse esitamisel teate „Õppija ei ole alaealine. Täisealine õppija saab esindajale enda andmete nägemise õiguse anda õppija andmete vormil“ (vt Õppija esindaja lisamine) ja avaldust ei esitata.
 • Kui avalduse esitaja on juba õppuri esindajaks kõikides õppeasutustes, kus õppija on aktiivne, siis avaldust esitada ei saa ja väljastatakse teade „Te olete juba õppuri esindaja“.
 • Kui avalduse esitaja on juba esitanud avalduse õppuri andmete nägemiseks (avalduse staatus on „esitatud“), siis avaldust esitada ei saa ja väljastatakse teade „Te olete juba esitanud avalduse õppuri andmete nägemiseks“.
 • Avaldus saadetakse ainult sellesse õppeasutusse, kuhu avalduse esitaja ei ole juba õppuri esindajaks määratud või õppeasutusse, milles ei ole juba esitatud kinnitamata staatusega avaldus.
 • Avalduse saab kinnitada või tagasi lükata administratiivne töötaja.