Allikas: Juhendid.hitsa.ee

Tunniplaan

Õpetaja saab vaadata koostatud tunniplaani õpperühmade, õpetajate, ruumide järgi või enda personaalset tunniplaani. Tunniplaani koostab administratiivne töötaja.


Tunniplaani vaatamiseks tuleb:

 1. Vajutada menüüpunktile „Tunniplaan ja sündmused“ → “Tunniplaan“
 2. Avaneb vorm (Joonis 1), millel saab valida, kas vaadata tunniplaani õpperühmade, õpetajate, ruumide järgi või sisseloginud kasutaja tunniplaani. Vaikimisi kuvatakse leht „Minu tunniplaan“, mis näitab sisseloginud kasutaja tunniplaani. Vaikimisi kuvatakse jooksva nädala tunniplaan.
  Joonis 1 Tunniplaani vaatamise vorm
 3. Kasutaja valib nädala, mille tunniplaani soovib vaadata, vajutades vormil noole ikoonile, kas paremas või vasakus suunas.


Hea teada:

 • Õpetajale kuvatakse tunniplaan, mis on staatuses „Kinnitatud“ või „Avalikustatud“.
 • Tunniplaanis kuvatakse tunnid erinevat värvi, vastavalt tunni õppetöö liigile. Tunniplaani vaatamise vormi päises kuvatakse legendina õppetöö liigi klassifikaatori "Moodulite/teemade/ainete mahu jaotus" väärtuseid. Iga klassifikaatori väärtus kuvatakse erinevat värvi. Lisaks klassifikaatori väärtustele kuvatakse ka liigid „Üksiksündmus“ (sinise värviga) ning „Hõivatud“ (punase värviga).
 • Üksiksündmuse sisu saavad näha ainult õpetaja, kellega on üksiksündmus seotud ja administratiivne töötaja. Teistele kasutajatele kuvatakse üksiksündmus punase värviga ja sündmuse kohal on tekst „Hõivatud“.
 • Tunniplaanis ei kuvata neid õpperühmi, õpetajaid ja ruume, kelle või mille kohta valitud õppeperioodil puudub koostatud ja avalikustatud tunniplaan.
 • Kui valitud perioodil puudub koostatud ja avalikustatud tunniplaan, siis kuvatakse veateade “Valitud nädala kohta tunniplaan puudub” ja tunniplaani ei kuvata.
 • Kui tunniga on seotud mõni õppematerjal, siis tunniplaanis kuvatakse selle tunni peal õppematerjalide ikoon Õppematerjalid ikoon.png, millel vajutades avaneb tunniga seotud õppematerjalide vaatamise vorm.
 • Vormi allääres kuvatakse ikoon Ikoon tunniplaan.png, millel klõpsates laetakse alla tunniplaani ics-fail ning tunniplaani on võimalik importida isikliku seadme kalendrisse.